Dobrodelno v poletje

A se lahko zgodi še kaj lepšega od tega, da glasbo in ustvarjalnost mladih združite z dobrodelnostjo. To so naredili obalni rotarijski klubi – Rotarijski klub Koper, Rotary klub Portorož, Rotary klub Koper Academia Litoralis in Rotaract klub Portorož-Koper – v soboto 11. 6. 2022, ko so v Pokrajinskem muzeju Koper organizirali prireditev DOBRODELNO V POLETJE. Dogodek, na katerem je rezidenčni ansambel Društva prijateljev glasbe skupaj s harfistko Bilko Peršič zaigral nekaj skladb za uvod v večer dobrodelnosti, ki mu je nato sledila dražba fotografij. Slednje so prispevali mladi fotografi v okviru fotografskega natečaja “Ostanki preteklosti”, na katerega je prispelo 31 fotografij, 18 najboljših so razstavili in med njimi izbrali najboljše. Zbrana sredstva so rotarijci namenili društvu Palčica pomagalčica za njihove dobrodelne projekte. Odslej bo ta prireditev tradicionalna.