Novice

V petek 3.9.2021 je bil v sežanskem botaničnem vrtu ob Vili Mirasasso sprejem pri županu za najuspešnejše učence in dijake, ki so šolanje zaključili v šolskem letu 2020/21. Sprejem je bil pripravljen za 44 učencev in dijakov iz osnovnih šol Dutovlje in Sežana ter glasbene šole Sežana, kakor tudi dijakov Šolskega centra Sežana. Na dogodku je bila tudi predsednica koprskega kluba, ki je pristone seznanila z akcijo “Adijo plastenka, živijo steklenka” ter slavljencem podarila vsakemu svojo steklenko.

Vljudno vas vabimo na PRAZNIK OLJK, KRUHA IN VINA, ki bo v soboto 23. oktobra 2021, na posestvu  OLJARNE LISJAK v Šalari 28 B, pri Kopru . Veselimo se druženja z vami! Rotarijski klub Koper - Capodistria Loredana Matkovič, predsednica kluba. Program: 11.00     Pričetek zbiranja gostov. 11.30     Pijača dobrodošlice z narezkom domačih dobrot. 12.00     Ogled oljarne in poskušanje oljčnega olja. 14.00     Kosilo z izbranimi istrskimi...

Tudi v poletnih mesecih koprski rotarijci nadaljuje druženje in sicer se vsak torek ob 20. uri srečujejo v Loggi, prenovljeni koprski kavarni v središču mestnega jedra. Izmenjajo dopustniške vtise in se pogovorijo o bodočih aktivnostih, saj jih v mesecu avgustu čaka zahtevna naloga, organizacija vsakoletnega kampa za otroke s posebnimi potrebami.

V sproščenem in optimističnem vzdušju so koprski rotarijci zaključili rotarijsko leto, s primopredajo poslov novi predsednici Loredani Matkovič. Simbolno je dosedanji predsednik Metod Mezek svoji naslednici predal predsedniško verigo in se ob tem ozrl na začetek svojega mandata, ki ni bil spodbuden.