Novice

V petek 3.9.2021 je bil v sežanskem botaničnem vrtu ob Vili Mirasasso sprejem pri županu za najuspešnejše učence in dijake, ki so šolanje zaključili v šolskem letu 2020/21. Sprejem je bil pripravljen za 44 učencev in dijakov iz osnovnih šol Dutovlje in Sežana ter glasbene šole Sežana, kakor tudi dijakov Šolskega centra Sežana. Na dogodku je bila tudi predsednica koprskega kluba, ki je pristone seznanila z akcijo “Adijo plastenka, živijo steklenka” ter slavljencem podarila vsakemu svojo steklenko.

Vljudno vas vabimo na PRAZNIK OLJK, KRUHA IN VINA, ki bo v soboto 23. oktobra 2021, na posestvu  OLJARNE LISJAK v Šalari 28 B, pri Kopru . Veselimo se druženja z vami! Rotarijski klub Koper - Capodistria Loredana Matkovič, predsednica kluba. Program: 11.00     Pričetek zbiranja gostov. 11.30     Pijača dobrodošlice z narezkom domačih dobrot. 12.00     Ogled oljarne in poskušanje oljčnega olja. 14.00     Kosilo z izbranimi istrskimi...

Kljub pogojem, v katerih je bil izveden letošnji, že dvanajsti po vrsti, Rotary kamp, lahko trdimo, da je za nami še en uspešen in nadvse prisrčen dobrodelni dogodek. Tako udeleženci – bilo jih je 18 – kot njihovi spremljevalci so lahko koristili vse, vzgojne, terapevtske in družabne aktivnosti. V tednu, ki so ga udeleženci preživeli na kampu, so jih na dveh glasbenih večerih zabavali mladi glasbeniki. V torek 17. avgusta jim je ob spremljavi kitare zapel gojenec glasbene šole Žiga Čopi, petkov večer pa jim je popestril An Černe z muziciranjem na flavti in panovi piščali ob spremljavi svojega očeta Danijela. Sobotni večer je bil namenjen že tradicionalni tomboli, na kateri so organizatorji poskrbeli, da so vse srečke “zadele” paket s praktičnimi darilci za vsakega udeleženca. Ob zaključku kampa, ki se konča z vrhuncem dogajanj v soboto zvečer, so se udeleženci v nedeljo zjutraj poslovili od svojih gostiteljev, članov rotarijskega kluba Koper in rotaractovcev ter strokovnih sodelavcev v programu kampa.

Tudi v poletnih mesecih koprski rotarijci nadaljuje druženje in sicer se vsak torek ob 20. uri srečujejo v Loggi, prenovljeni koprski kavarni v središču mestnega jedra. Izmenjajo dopustniške vtise in se pogovorijo o bodočih aktivnostih, saj jih v mesecu avgustu čaka zahtevna naloga, organizacija vsakoletnega kampa za otroke s posebnimi potrebami.

V sproščenem in optimističnem vzdušju so koprski rotarijci zaključili rotarijsko leto, s primopredajo poslov novi predsednici Loredani Matkovič. Simbolno je dosedanji predsednik Metod Mezek svoji naslednici predal predsedniško verigo in se ob tem ozrl na začetek svojega mandata, ki ni bil spodbuden.