Rotarijski klub Koper

10let

Obisk guvernerke

V začetku letošnjega marca je koprski klub obiskala Irena Kos, guvernerka distrikta 1912. Obisk pri koprskih rotarijcih je bil med zadnjimi v času njenega predsedovanja. Pohvalila je delo kluba, predvsem pa njegove projekte. Ob zaključku srečanja so ji rotarijci podarili domače oljčno olje.

Zadetkov: 8

Redna letna skupščina rotarijskega kluba

Oljke  19Dne 17. 12 2019 je v prijetnem prednovoletnem vzdušju  na gradu Socerb potekala redna letna skupščina rotarijskega kluba Koper. Na njej so koprski rotarijci izvolili novo vodstvo kluba za leto 2020 - 2021.

V prihodnje bo klub vodil Metod Mezek - predsednik, tajnik bo še naprej Gregor Velkaverh, zakladnica bo Loredana Matkovič in klubski mojster Iztok Babnik. Predsedniku bosta pomagala dva podpredsednika: Irena Lazar in Iztok Drožina. Prav tako so si člani razdelili mesta poverjenikov in klubskih služb ter vodij različnih projektov. Vsak od njih prevzel vsaj dve, če že ne več zadolžitev.

Zadetkov: 61

Ustanovljena obalna eskadrilja slovenske flote IYFR

Jadralci 06Jadralci 03Eskadrilja je del slovenske flote IYFR in jo sestavlja šestnajst ustanovnih članov - ljubiteljev morja - iz rotarijskih klubov Portoroža in Kopra in dva že dosedanja člana IYFR. Kapitanka, novo ustanovljene obalne eskadrilje, je Alenka Šik iz koprskega kluba.

Čarterja so se udeležili Marko Murn, aktualni komodor regije Balkan, ustanovni komodor slovenske flote in hkrati pobudnik ustanovitve obalne eskadrilje, asistent guvernerke Matjaž Krajnc in večina vodstva slovenske IYFR flote.

Posebno čast so novo ustanovljeni obalni floti izkazali Robert Burns - International Commodor IYFR -  z ženo Ann, Boris Ninič, komodor hrvaške flote ter Zoran Obradovič, incoming komodor Srbije. IYFR, International Yachting Fellowship of Rotariens je v okviru svetovne rotarijske organizacije združenje 3800 rotarijcev, ljubiteljev morja.

Jadralci 05Jadralci 01Jadralci 02

Zadetkov: 159